Gdzie zjeśc w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej wrażliwi goście degustują mniej znane dania obiadowe – risotto, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są też mniej znane włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i potrawy z wielu miejsc Włoch. W dobrej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Posiłek na włoską modę bez wyjątku musi zawierać również wino. Odrobina czerwonego wina to dla Włochów standard. Gdzie zjeśc w Krakowie Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać różnorodny zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film