golabki z kasza jaglana

W dzisiejszych czasach koncentrujemy się na tym, co jemy – wybieramy produkty coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy spożywaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej też poszukuje się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje na wskroś odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one równie wiele towarów odżywczych, lecz organizm po prostu znosi je znacznie poprawniej. Doskonałym przykładem trafnego produkty jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach wybitnie w szeregu przypadków a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

pulpety z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to zapytanie jest wybitnie łatwa – kasza jaglana to kompletnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, albowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej niż szablonową, kultową nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu ale jest tego warte, bo wrażenia smakowe są faktycznie fajne. Czemu jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada bardzo wiele pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie dobrym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, jednakowoż nie jedynie, dostarcza bowiem także witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też wiele doskonałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To imponujący sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niesłychanie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych i oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom dobry przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik rzadko spotykany właśnie dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.