Modyfikacje w Krakowie są wskazane

Najważniejszym spośród największych problemów w większości miast w Polsce jest transport. Polskie miasta nie są zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości samochodów na naszych drogach. Dlatego główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale zanim ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg trzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami i remonty już powstałych tras autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby było wygodniej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski działania
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.